Ramazanda şəhid ailələri metrodan pulsuz istifadə edə bilər? RƏSMİ AÇIQLAMA
Digərləri 19 Fev 2026 14:10:00 79 0
Sosial şəbəkələrdə şəhid ailə üzvlərinin metrodan ödənişsiz istifadə etməsi ilə bağlı məlumatlar paylaşılıb. Bunun da Ramazan bayramı ilə bağlı olduğu qeyd edilib.
Son.az xəbər verir ki, yayılan iddia ilə bağlı "Bakı Metropoliteni" QSC-dən bildirilib ki, metrodan ödənişsiz istifadə etmək hüququ olan sərnişinlərin əhatə dairəsi və bu hüququn əsasları aşağıdakı qanunvericilik aktları ilə müəyyən edilib:
Nazirlər Kabinetinin 19 oktyabr 2010-cu il tarixli 179 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Bakı Metropolitenindən İstifadə Qaydaları"nın 4.1.1-ci bəndinə əsasən sərnişinlər 7 yaşınadək uşaqlara görə gedişhaqqı ödəməmək hüququna malikdirlər;
xidməti vəzifələrinin icrası zamanı polis əməkdaşları - "Polis haqqında" qanunun 38-ci maddəsinin IV hissəsinə əsasən xidməti vəzifələrinin icrası zamanı polis əməkdaşları ölkə ərazisində sərnişin nəqliyyatının bütün növlərindən (taksidən və şəhərlərarası nəqliyyatdan başqa) pulsuz istifadə etmək hüququna malikdirlər;
müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçuları - "Hərbi qulluqçuların statusu haqqında" 25 dekabr 1991-ci il tarixli 36 nömrəli qanunun 6-cı maddəsinə görə müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçuları sərnişin nəqliyyatının bütün növlərindən (taksidən başqa) pulsuz istifadə edirlər.
Könül Kərimova canlı efirdə maraqlı açıqlaması ilə diqqət çəkib.
Fevralın 19-u saat 13:00-a olan faktiki hava açıqlanıb.
Sosial şəbəkələrdə mini kameraların satışı ilə bağlı reklamlara tez
Fevralın 20-də gözlənilən hava şəraiti açıqlanıb.