Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti (BŞİH) başçısının tabeliyində "Mərkəzi Nəbatat və Dendrologiya Bağı" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti təşkil edilir.
Prezident İlham Əliyev "Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi" və "Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi" publik hüquqi şəxslərin yenidən təşkili haqqında" Fərman imzalayıb. Son.az xəbər verir ki, fərmana əsasən, "Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi" publik hüquqi şəxs "Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi" publik hüquqi şəxsin ona qoşulması yolu ilə və "Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi" publik hüquqi şəxs Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin ona qoşulması yolu ilə "Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili və Multikulturalizm Mərkəzi" publik hüquqi şəxs qismində yenidən təşkil edilir.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin tabeliyində olan "Regional Su Meliorasiya Xidməti" və "İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidməti" publik hüquqi şəxslərin yenidən təşkili haqqında fərman imzalayıb.
İftara başlamazdan əvvəl orqanizmi ilıq su və bir-iki xurma ilə hazırlamaq faydalıdır. Açılış üçün quru meyvələr və təzə meyvə salatı həm enerji verir, həm də həzmi asanlaşdırır.Şorba orucu açmaq üçün ən uyğun yeməkdir, mədəyə yumşaq təsir göstərir. Əsas yeməkdə protein və tərəvəzləri balanslı şəkildə seçmək sağlamlıq üçün vacibdir. İftar sonunda isə yüngül desert və bitki çayı həm dadlı, həm də mədə üçün rahatdır.
Meyxanaçı Samirə qızı Fərəh Samirəqızının saxlanılması ilə bağlı yazılan xəbərlərə münasibət bildirib.