Bu gündən ali təhsil müəssisələrinə qəbul imtahanlarında iştirak etmək üçün (ərizə qəbulunun I mərhələsi) qeydiyyat prosesinə başlanılır.
Türkiyənin sabiq səhiyyə naziri Fahrettin Koca "Qalatasaray"ın İtaliya nəhəngi "Yuventus" üzərində 5:2 hesablı möhtəşəm qələbəsindən sonra sosial şəbəkə paylaşımı ilə gündəmə gəlib.
2026-02-18 09:10:00
Müğənni Pünhan Piriyev "Rəngarəng" verilişində meyxanaçı Aqşin Fateh haqqında səsləndirdiyi fikirlərlə gündəmə gəlib.
2026-02-18 08:48:00
Dünyanın ən zəngin ölkələri siyahıya alınarkən yalnız iqtisadiyyat deyil, həm də yerüstü və yeraltı qaynaqlar əsas götürülüb. Son.az təbii sərvətlərinin ümumi bazar dəyərinə görə dünyanın "ən zəngin" 10 ölkəsini təqdim edir:
2026-02-18 08:25:00
Çox vaxt qatıq qabının üstündə yığılan sarımtıl suyu "xoş görünmədiyi" üçün tökürük. Mütəxəssislərin sözlərinə görə həmin suyu tökmək qatığın ən faydalı hissəsini zibil qutusuna atmaq deməkdir.
2026-02-18 08:08:00
Ağ köynəklərdə və tişörtlərdə yaranan qoltuqaltı ləkələri təkcə tərdən deyil, həm də istifadə etdiyimiz antiperspirantların tərkibindəki alüminiumun tər ilə reaksiyaya girməsindən yaranır. Son.az bu inadkar ləkələrdən xilas olmaq üçün kimyəvi ağardıcılara ehtiyac duymadan hazırlaya biləcəyiniz təbii bir qarışım tövsiyə edir.
2026-02-18 07:07:00
Əməkdar artist İlkin Əhmədov uşaqlıq illərində ölümdən döndüyünü bildirib.
2026-02-18 06:06:00
Quru lobya bişirərkən çoxumuzun tərəddüd etdiyi məqamlardan biri onun ilk qaynama suyunu atıb-atmamaqdır.
2026-02-18 05:05:00
Ankarada tədbirə avtomobillə gələn Bülent Ersoy bütün diqqətləri üzərinə çəkib. Qızıl örtüklü maşını görənlər "Beləsi heç İlon Maskda da yoxdur" deyiblər.
2026-02-18 04:04:00
Qış aylarında hava temperaturunun enməsi və rütubətin azalması dərinin qurumasına, çatlamasına və həssaslaşmasına səbəb olur.
2026-02-18 03:03:00
Mütəxəssislər hazır və paketlənmiş şorbalarla bağlı xəbərdarlıq ediblər.
2026-02-18 02:02:00
Qış aylarında havanın temperaturunun aşağı düşməsi və küləyin təsiri dərinin qurumasına, qabıqlanmasına və hətta çatlamasına səbəb olur. Xüsusilə üz, əl və dodaq nahiyəsi soyuğa qarşı daha həssas olur. Mütəxəssislər bildirirlər ki, düzgün qulluq vasitələri və gündəlik vərdişlər dərini soyuğun mənfi təsirlərindən qoruya bilər.
2026-02-18 01:01:00
NASA-nın Conson Kosmik Mərkəzindəki mühəndislər kosmos tədqiqatları tarixində bir ilkə imza ataraq, Ay torpağını (regolit) təmsil edən simulyasiya materialından vakuum mühitində oksigen ayırmağı bacarıblar. Bu uğur NASA-nın Artemis proqramı çərçivəsində Ayda uzunmüddətli insan məskənləri qurmaq hədəfi üçün kritik əhəmiyyət kəsb edir.