Gəncədə zəhərlənmə hadisəsi baş verib.
Belqradda baş verən hadisə formal baxımdan rəsmi səfər protokoluna tam uyğun gəlirdi. Amma mahiyyət etibarilə bu, sıradan diplomatik mərasim deyildi. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Serbiyanın Dövlətçilik Günündə bu ölkəyə səfəri təkcə siyasi ehtiram jesti yox, həm də açıq strateji mesaj idi. Beynəlxalq siyasətdə simvollar təsadüfi olmur. Avropanın təhlükəsizlik arxitekturası silkələnərkən, enerji modelləri böhran yaşayarkən və qlobal nizam parçalanma mərhələsinə keçərkən bu cür səfərlər yeni geosiyasi xəritənin struktur nişanələrinə çevrilir.
2026-02-16 09:32:00
Pirəkəşkül qəsəbəsi yaxınlığındakı poliqonda və Ağdərə rayonu ərazisindəki təlim mərkəzində istifadəyə yararsız sursatlar məhv ediləcək.
2026-02-16 09:17:00
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi yol hərəkətinin ən müdafiəsiz iştirakçısı kimi piyadalara müraciət edərək bildirib ki, ictimai nəqliyyatı minik meydançalarında, avtobus dayanacaqlarında, onlar olmadıqda isə, səkidə və ya yol çiyinlərində gözləsinlər.
2026-02-16 09:15:00
Aparıcı Vüsalə Əlizadə ikinci dəfə böyrək köçürmə əməliyyatı olunduğunu bildirib.
2026-02-16 08:08:00
Misirin şimalındakı Nil deltasında aparılan qazıntılar zamanı bəşəriyyət tarixi üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən, təxminən 10 min il əvvələ aid yaşayış məskəni aşkar edilib. Bu tapıntı bölgədə kənd təsərrüfatı və məskunlaşma tarixini yenidən yazmağa imkan verir.
2026-02-16 07:07:00
Mətbəxdəki dəmir və ya çuqun tabaqlar rütubət nəticəsində zamanla paslana bilər. Bir çoxları bu vəziyyətdə tavanı atmağı düşünür, lakin Dr. İbrahim Alataşın təklif etdiyi bu üsul pası saniyələr içində yox edir.