Xəbər verdiyimiz kimi, Vüqar Qurbanov "Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi"nin (TƏBİB) icraçı direktoru vəzifəsindən azad olunub və yeni təyinata qədər icraçı direktorun səlahiyyətləri direktor müavini Anar İsrafilova tapşırılıb.
Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyəti Başçısının 2 saylı sahə inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi Nəriman İsmayılovla dələduzluqla üzləşib.
2026-02-16 15:15:00
"Səni axtarıram" verilişinə üz tutan bir qadının sözləri sosial şəbəkələrdə gündəm olub.
2026-02-16 15:14:00
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL iyun ayından etibarən Qazaxıstanın Şımkent şəhərinə uçuşlara başlayacaq. Yeni istiqamət üzrə biletlər artıq satışdadır.
2026-02-16 15:11:00
Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının qalereyasında rəssam Məryəm Ələkbərlinin xatirəsinə həsr olunmuş sərginin açılış mərasimi keçirildi. Rəssamlar İttifaqının sədri Fərhad Xəlilov açılış nitqi ilə çıxış etdi. O, sərgilənən 46 əsərin abstrakt rəngkarlıq, natürmort, portret və nağıl illüstrasiyalarını əhatə etdiyini qeyd etdi. O, özünəməxsusluğu və orijinallığı ilə seçilən rəssamın əsərlərini yüksək qiymətləndirdi. Sərginin kuratoru Elçin Şamilli Məryəm Ələkbərlinin bədii səyahətini təsvir etdi və sərginin hazırlanmasında ən böyük çətinliyin bir çox əla əsərlər arasından ən yaxşı əsərlərin seçilməsi olduğunu qeyd etdi. Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının katibi Səlhab Məmmədov rəssamın əsərləri haqqında geniş şərhlər verdi: Mən onun incəsənətdəki ilk addımlarını çox yaxşı xatırlayıram. Hətta o zaman da Qız Qalası Qalereyasında çıxış edən böyük Tahir Salahov onun üçün böyük bir gələcək proqnozlaşdırmışdı." Bizə də aydın idi ki, bu ifadə azadlığı və bəzən uyğunsuz rəngləri birləşdirmək üçün heyrətamiz qabiliyyəti qaçılmaz olaraq öz bəhrəsini verəcək. Və belə də oldu. Bundan sonra onun UNESCO-da, Paris qalereyalarında və Moskvadakı Müasir İncəsənət Muzeyində sərgisi oldu. Rəssam Zurab Tsereteli və incəsənət tarixçisi Olqa Sviblova onun əsərləri haqqında çoxlu xoş sözlər söylədilər.
2026-02-16 15:00:00
Xanəndə Kəmalə Günəşli "Günə uğurla" verilişində səmimi etirafları ilə diqqət çəkib.
2026-02-16 14:58:00
Həqiqi hərbi xidmətin və sərəncamda olmanın müddətlərinə dəyişiklik olunur.