Çox vaxt makaron suyunu süzərkən və ya tıxanmış boruları açmaq məqsədilə çanağa qaynar su tökürük. Lakin Dr. İbrahim Alataş bildirir ki, bu "sadə" görünən hərəkət əslində evinizin santexnika sisteminə bomba qoymaq kimidir.
2026-02-16 04:04:00
Dünyada sudan sonra ən çox istehlak edilən içki olan qara çay tərkibindəki güclü antioksidantlar və polifenollar sayəsində orqanizmə çoxşaxəli müsbət təsir göstərir. Son.az çayın 6 əsas faydasını təqdim edir:
2026-02-16 02:02:00
Evdə hazırlanan qatığın həm dadlı, həm də bərk olması üçün temperatur və zaman ən vacib amillərdir. Son.az ideal qatıq mayalamanın incəliklərini təqdim edir:
2026-02-16 00:34:00
Bir neçə gün öncə qırmızı "Jiquli"dəki səmimi görüntüləri ilə gündəm olan ahıl cütlük müsahibə verib.
2026-02-16 00:23:00
Bir vaxtlar avtomobillərin çoxluğundan addım atmağa yer olmayan Bakı Gömrük Terminalının dayanacağı indi sözün həqiqi mənasında boş qalıb.
2026-02-16 00:12:00
Bakıda ana öz azyaşlı övladına qarşı qeyri-insani rəftar nümayiş etdirib. Gecə saatlarında qızını küçənin ortasında tərk edən qadın uşağa təkbaşına sığınacağa getməsini tapşıraraq ərazidən uzaqlaşıb.
2026-02-16 00:08:00
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə planlaşdırılan səfəri təxirə salınıb.
2026-02-16 00:01:00
Milli.Az dünyanın nüfuzlu və məşhur ulduz falları portalları "Horoscope" və "Astrology"yə istinadən bu günün qoroskopunu təqdim edir
2026-02-15 23:23:00
Qatıq mayalamaq üçün südünüz hazırdırsa, lakin evdə maya yoxdursa, mətbəxdəki digər məhsullardan yararlana bilərsiniz.
2026-02-15 23:15:00
Serbiya hərbi orkestri Prezident İlham Əliyevin Serbiyaya rəsmi səfəri zamanı Aleksandr Vuçiçin təşkil etdiyi şam yeməyində Azərbaycan mahnısı olan "Ay Laçın"ı ifa edib.
2026-02-15 23:04:00
Cənubi Afrikanın ən hündür yaşayış binası olan Ponte City mərkəzindəki 54 mərtəbəli nəhəng silindrik boşluqla dünyada bənzəri olmayan bir memarlıq nümunəsidir. Bir vaxtlar zənginliyin rəmzi olan, daha sonra isə cinayətkarlıq yuvasına çevrilən bu bina bu gün minlərlə insanın evinə çevrilib.
2026-02-15 22:52:00
Bu reseptlə qurumuş, köhnəlmiş çörəkləriniz yumşaq və ləzzətli bir börəyə çevriləcək. Səhər yeməyi və ya çay saatları üçün mükəmməl seçimdir.
Son.az AZƏRTAC-a istinadən bildirir ki, fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç ilə təkbətək görüşü keçirilib.
2026-cı ilin fevral ayında bütün növ pensiyalar 9,3% indeksləşdirilib. İndeksləşmə fevralda aparıldığı üçün yanvar ayının da artımının 13 fevraldan hesablara köçürülməsinə başlanılıb. Belə ki, 13 fevralda Bakı, Sumqayıt və Abşeron rayonu üzrə pensiyalar ödənilib. Son.az xəbər verir ki, pensiyaların indeksləşməsi əslində 2025-ci ildəki inflyasiyanın kompensasiya edilməsidir. Yəni dövlət pensiyaçıların inflyasiya nəticəsində artıq ödənişlərini növbəti ildə kompensasiya edir. İşbazlar isə bu artımın ötən ilin inflyasiyasına xərclənən vəsaitin geri qaytarılması kimi deyil, artım kimi qiymətləndirərək, bahalaşma üçün fürsət sayırlar. Artıq bəzi supermarketlər qiymət artımına pensiyalar hesablara oturan anda start veriblər. Bütün məhsullarda bahalaşma özünü göstərir. Hətta "İstisu" (1 litrlik) 1,3 manatdan 1,4 manata qalxıb. O cümlədən bəzi ağartı məhsullarında, çay növlərində də artımlar var./Bakupost.az