M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının Kamera və Orqan Musiqisi Zalında "Türk musiqisi dünyası" adlı konsert proqramı keçirildi.
2026-02-19 16:56:00
Azərbaycanda iş günü hesab edilməyən bayram günlərində işçilərin işə cəlb olunmasına yalnız qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müstəsna hallarda yol verilir.
2026-02-19 16:50:00
Meyxanaçı Balaəli Maştağalı uzun müddətdir televiziya proqramlarında görünməməsinin səbəbi ilə bağlı danışıb.
2026-02-19 16:43:00
Birbank Yığım hesabı ilə müştərilərin pul vəsaitlərini idarə etmək və gəlir əldə etməklə bağlı stereotiplərini qırır. Bankın bu sərfəli məhsulu istifadəçilərə illik 7% gəlir qazanmaq, üstəlik hesablanmış faizə də faiz əldə etmək şansı yaradır. Dollar valyutası üzrə isə bu qazanc illik 2.5%-dir. Yığım hesabının ən böyük özəlliyi isə gəlirlərin gündəlik hesablanmasıdır. Yəni, müştərilər vəsaitin hesabda qaldığı hər gün daha çox qazanırlar.
2026-02-19 16:33:00
Yazıçı Orxan Saffari tanınmış rejissor Kənan Mahmudov haqqında tənqidi fikirlər səsləndirib. O, bu çıxışı ilə rejissorun neçə illik fəaliyyətini şübhə altına alıb. Kənan Mahmudov isə onun sərt tənqidindən sonra öz sosial şəbəkə hesabında Orxan Saffariyə qarşı nalayiq ifadələr işlədərək onu təhqir edib. Rejissorun bu paylaşımı sosial şəbəkələrdə birmənalı qarşılanmayıb. Təhqirdən sonra Orxan Saffari onu məhkəməyə verdiyini açıqlayıb.
2026-02-19 16:26:00
Milli Məclis "İmprotex Motors" şirkəti ilə nəhəng müqavilə bağlayıb.
2026-02-19 16:20:00
Ana Vətən Partiyasının sədri, deputat Günay Ağamalının mərhum atası Fəzail Ağamalının yas mərasimində (yeddisi günü-red) öz köməkçisi Pərviz Mirizadəni mühafizəçilərinə döydürməsi barədə xəbərlər yayılıb.
Müğənni Mənzurə Musayeva imicində etdiyi dəyişikliklə gündəmə gəlib.
2026-02-19 16:04:00
Torpaqların dövlət ehtiyacları üçün alınması haqqında" qanuna edilən dəyişikliyə əsasən, hava limanlarının tikilməsi və ya genişləndirilməsi üçün torpaqlar haqqı ödənilməklə alınacaq.
2026-02-19 15:56:00
"Naxçıvan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi" publik hüquqi şəxsin İdarə Heyətinin sabiq sədri Bəhruz Əsgərov xüsusilə külli miqdarda mənimsəmədə təqsirləndirilir.