İsveç Turizm Şurası beş nəfərə özəl adalar verəcəyini açıqlayıb.
Xurma həm dadlı, həm də faydalı meyvədir. Xüsusilə Ramazan ayında və sağlam qidalanmaya üstünlük verənlər arasında geniş istifadə olunur. Lakin mütəxəssislər xəbərdarlıq edir ki, xurmanı yeməzdən əvvəl mütləq kəsib içinə baxmaq lazımdır.
2026-02-18 13:41:00
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) sabiq rəhbəri Vüqar Qurbanovun vəzifəsindən kənarlaşdırılmasından sonra onun bu sferadakı yaxın çevrəsi barədə də söz-söhbətlər səngimək bilmir. Belə ki, sosial şəbəkələrdə yayılan məlumatlarda bildirilir ki, Sabunçu Tibb Mərkəzinin direktoru Nurəngiz Bəşirova da işdən çıxarılıb.
2026-02-18 13:35:00
İngiltərədə işsizlik 2025-ci ilin sonunda təxminən beş ilin ən yüksək səviyyəsinə çatıb.
2026-02-18 13:28:00
"6 ildən köhnə nəqliyyat vasitələrinin Gürcüstana girişinin qadağan olunması Azərbaycanda qiymət sektoruna təsir edəcək. Lakin bu qərar avtomobil bazarına müəyyən təsir etsə də, tranzit üçün ciddi problem yaratmayacaq".
2026-02-18 13:27:00
Səbinə Selcan "Tarixin bir günü" canlı efirində şəxsi həyatı ilə bağlı yayılan iddialara münasibət bildirib.
2026-02-18 13:21:00
Ramazan ayı İslam dünyasında ibadətin və həm də sağlamlığın ön planda olduğu bir dövrdür. Oruc tutanlar gündüz saatlarında yemək və içməkdən çəkinərək həm ruhsal təmizlənmə, həm də fiziki sağlamlığa dair faydalı addımlar atırlar. Orucluğun ilk günü həm bədən, həm də ruhi olaraq hazırlıq tələb edir.
2026-02-18 13:13:00
Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları Bakı şəhərinin Nəsimi rayonu, X.Şuşinski küçəsində yerləşən, "Volt Services Azərbaycan" MMC-yə məxsus "Volt" marketdə, Nərimanov rayonu, A.Alı küçəsində yerləşən, "Grand-Mart" MMC-yə məxsus "Megastore" ticarət obyektində, Nəsimi rayonu, C.Məmmədquluzadə küçəsində yerləşən, "Our Company" MMC-yə məxsus "The Place" ictimai iaşə obyektində yoxlama keçirib.