Vətəndaşların səyahət imkanlarının asanlaşdırılması və ölkələr arasında əlaqələrin gücləndirilməsi məqsədilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının, Oman Sultanlığının, Küveyt Dövlətinin və Bəhreyn Krallığının ümumvətəndaş pasportlarına malik olan vətəndaşlarının 2026-cı ilin 15 fevral tarixindən 2027-ci ilin 15 fevral tarixinədək Azərbaycan Respublikasının ərazisinə daxil olması üçün viza tələbi ləğv edilib.
Ailə sirri, ərin (arvadın) şəxsi sirrini yayma, onun bəyənilmədiyini özünə və ya kənar şəxslərə bildirmə ailə qanunvericiliyinə zidd davranış hesab ediləcək.
2026-02-19 09:17:00
Metronun "Azadlıq prospekti" stansiyasında qatarda texniki nasazlıq baş verib.
2026-02-19 09:02:00
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gecə meyxanaçı Orxan Lökbatanlının ölüm xəbəri yayılıb.
2026-02-19 09:00:00
Mənzil tikinti kooperativlərinin (MTK) sakinlərdən tələb etdiyi "zibil pulu" sakinlərin narazılığına səbəb olan məsələlərdən biridir.
2026-02-19 08:41:00
"Kızılcık şerbeti" serialının finalı ilə bağlı xəbərlər mediaya sızdırılıb.
2026-02-19 08:08:00
Dünya yollarında bir əsrdir tətbiq edilən üçrəngli svetofor sistemi köklü şəkildə dəyişməyə hazırlaşır. Şimali Karolina Dövlət Universitetinin tədqiqatçıları sürücüsüz (avtonom) nəqliyyat vasitələrinin artması ilə əlaqədar olaraq svetoforlara "Ağ işıq" əlavə edilməsini təklif edirlər.
2026-02-19 07:07:00
Türkiyənin Adana şəhərində yaşayan sim ustası Mustafa Özkan dünyada sayca az olan "əl istehsalı sim" sənətini yaşadır. Onun hazırladığı simlər həm keyfiyyəti, həm də qiyməti ilə diqqət çəkir.
2026-02-19 06:06:00
Bir çoxumuz turşu və ya mürəbbə bankalarını açdıqdan sonra zədələnmiş və ya köhnəlmiş qapaqları birbaşa zibil qutusuna atırıq.
2026-02-19 05:05:00
Mətbəx şkaflarında saxladığımız un, düyü, mərci və lobya kimi quru qidaların bir müddət sonra bitlənməsi həm israfa yol açır, həm də cansıkıcı bir vəziyyət yaradır.