Azərbaycan rəsmiləri artıq bir ilə yaxındır ki, (bəlkə daha çox) ölkəmizdə data mərkəzlərinin qurulması haqqında ABŞ şirkətləri ilə danışıqlar aparır. Səbəb suni intellektin getdikcə ölkələrin milli təhlükəsizliyinə təhlükə yaratmalarıdır. Kiber təhlükələr özünə Sİ daxil etdikdə daha da dağıdıcı və qarşısıalınmaz ola bilər.
2026-02-15 22:25:00
Müğənni Nadir Qafarzadə sosial şəbəkədə trend olan mahnıları tənqid edib.
Bu il Azərbaycanda daşınmaz əmlak bazarında qiymətlərin artım tempinin əvvəlki illərlə müqayisədə zəifləyəcəyi gözlənilir. "S&P Global Ratings"in açıqlamasına görə, inflyasiyaya uyğunlaşdırılmış mənzil qiymətlərində artımın 2026-cı ildə 5-6 faiz səviyyəsində olacağı proqnozlaşdırılır. Analitiklər artım tempinin azalmasını ölkədə kreditləşmənin yavaşlaması, iqtisadi artımın məhdudlaşması və neft qiymətləri ilə bağlı gözləntilərlə əlaqələndirirlər.
2026-02-15 22:10:00
Serbiyanın paytaxtı Belqrad şəhərinin simvollarından biri olan məşhur "Belgrad Tower" binası Azərbaycan və Serbiya bayraqlarının rənglərinə bürünüb.
2026-02-15 21:48:00
Naxçıvan şəhərində yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
2026-02-15 21:35:00
Mingəçevir sakininə xəsarət yetirilib.
2026-02-15 21:24:00
Tanınmış aktrisa Bennu Yıldırımlar atası Hikmet Yıldırımları itirməyin dərin kədərini yaşayır. O, sosial media hesabında duyğusal bir vida mesajı yayımlayaraq acısını izləyiciləri ilə bölüşüb.
2026-02-15 21:11:00
Yaxın zamanlarda Belqrad və Bakı arasında birbaşa uçuşları açacağıq və aramızdakı təmaslar əvvəlki dövrlə müqayisədə daha sıx olacaq.
2026-02-15 21:00:00
Mən yaxın vaxtlarda Azərbaycana səfər edəcəyəm.
2026-02-15 20:49:00
Çoxmənzilli binaların idarə edilməsi üçün Mənzil Mülkiyyətçilərinin Müştərək Cəmiyyəti (MMMC) köhnə MTK və ya "JEK"ləri sürətlə əvəzləyir. Artıq sakinlər könüllü olaraq MMMC-lər yaratmağa üstünlük verirlər. Qanunvericiliyə görə, çoxmənzilli bina sakinləri MMMC yaradaraq binanın idarə edilməsi məsuliyyətini birbaşa öz üzərlərinə götürürlər. MMMC-lərin fəaliyyəti isə əsasən Mənzil Məcəlləsi əsasında tənzimlənir. Amma MMMC yaradılanda da ortaya müəyyən problemlər çıxır. Məsələn, MMMC-lərlə sakinlər arasında bağlanan müqavilə bəzən narazılıqlara səbəb olur.
2026-02-15 20:21:00
Əməkdar artist Firdovsi Atakişiyev mərhum həyat yoldaşı, Xalq artisti İranə Tağızadə ilə bağlı paylaşım edib.
2026-02-15 19:50:00
Gündəlik vərdişlər həzmin sağlamlığına və funksiyasına əhəmiyyətli dərəcədə təsir göstərir və bu təsir çox mənfi ola bilər.
2026-02-15 19:22:00
Çağatay Ulusoy və Demet Özdemirin baş rollarda çəkildiyi serialın aktyor heyətinə yeni aktyor qatılır.
2026-02-15 18:49:00
Qızıl və pul bazarları üzrə ekspert İslam Memiş 2026-cı ilin "manipulyasiya ili" olacağını bəyan edib. O, kreditlə və ya leverec əməliyyatlarla sərvət qazanmaq istəyənlərin hər ay yeni bir tələyə düşə biləcəyi barədə sərt xəbərdarlıq edib. Memişin fikrincə, bu il pul qazanmaq deyil, mövcud varidatı qorumaq ilidir.
2026-02-15 18:35:00
Almaniyada qiymət artımı və iqtisadi qeyri-müəyyənlik silsiləsi insanların xərcləmə vərdişlərini kökündən dəyişib. Aparılan son araşdırmalar göstərir ki, alman istehlakçılar büdcələrini tarazlamaq üçün bir çox sahədə "kəmərləri sıxmağa" başlayıblar.
2026-02-15 18:22:00
Biz iqtisadi əməkdaşlıq məsələlərinə, kənd təsərrüfatı sahəsinə toxunduq, bu sahədə də bir çox mübadilələr baş verə bilər. Hesab edirəm ki, Azərbaycanın Zirə bölgəsindən ixrac edilən kənd təsərrüfatı məhsulları çox ləzizdir.
2026-02-15 18:20:00
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təxribatçı sual verməyə çalışan jurnalist arzuolunmaz vəziyyətə düşüb.
2026-02-15 18:19:00
Energetika sahəsində bizim əlaqələrimiz indi çoxşaxəli formatda inkişaf edir. Bir müddət bundan əvvəl biz Serbiyaya təbii qazın ixracatına başlamışıq və bu gün qərara gəldik ki, ixracın həcmini artıracağıq.
2026-02-15 18:14:00
Məhz aparılan islahatlar nəticəsində bir çox ölkələr, o cümlədən Azərbaycan Serbiyaya böyük həcmdə sərmayə qoymağa hazırdır.
2026-02-15 18:13:00
Prezident İlham Əliyev Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçlə mətbuata bəyanatında iki ölkənin gələcəklə bağlı planlarından danışıb.
2026-02-15 18:10:00
Sizin (Prezident Vuçiç - red.) rəhbərliyiniz altında Serbiya uğurla inkişaf edir, həm beynəlxalq müstəvidə böyük hörmət qazanmışdır, eyni zamanda, iqtisadi və sosial sahədə böyük islahatlar aparılmışdır.
2026-02-15 18:03:00
Serbiya və Azərbaycan - iki dost ölkə daim bir-birinin yanındadır.
2026-02-15 17:57:00
İstərdim ki, azərbaycanlılar Serbiyaya tez-tez səfər etsinlər. Rahatlıq, əmin-amanlıq, təhlükəsizlik tam şəkildə təmin edilir.
2026-02-15 17:56:00
Belə münasibətlərin qurulması onu göstərir ki, sizin və bizim ölkəmizin bir çox ortaq dəyərləri var.
2026-02-15 17:50:00
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç mətbuata bəyanatlarla çıxış edirlər.
2026-02-15 17:44:00
Fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiçin iştirakı ilə Azərbaycan-Serbiya sənədlərinin mübadiləsi mərasimi olub.
2026-02-15 17:20:00
Sumqayıt şəhərində 33 yaşlı kişi dəm qazından boğulub ölüb.
2026-02-15 16:55:00
Belqradda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçin iştirakı ilə Azərbaycan Respublikası və Serbiya Respublikası arasında Strateji Tərəfdaşlıq Şurasının 1-ci iclası keçirilir.
2026-02-15 16:33:00
Tibbi-meteoroloji proqnoz açıqlanıb.
2026-02-15 16:13:00
Son.az AZƏRTAC-a istinadən bildirir ki, fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç ilə təkbətək görüşü keçirilib.
2026-02-15 16:05:00
Azərbaycanın avtomobil yollarındakı vəziyyət açıqlanıb.
2026-02-15 16:03:00
Serbiya Respublikasında rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 15-də Belqraddakı Taşmaydan parkında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və görkəmli serb yazıçısı Milorad Paviçin abidələrini ziyarət ediblər.
2026-02-15 15:35:00
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi 2026-cı ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, fevralın 15-də Azərbaycan Ordusunda gənc əsgərlərin andiçmə mərasimləri keçirilib.
2026-02-15 15:15:00
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 15-də Serbiya Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
2026-02-15 15:08:00
2026-cı ilin fevral ayında bütün növ pensiyalar 9,3% indeksləşdirilib. İndeksləşmə fevralda aparıldığı üçün yanvar ayının da artımının 13 fevraldan hesablara köçürülməsinə başlanılıb. Belə ki, 13 fevralda Bakı, Sumqayıt və Abşeron rayonu üzrə pensiyalar ödənilib. Son.az xəbər verir ki, pensiyaların indeksləşməsi əslində 2025-ci ildəki inflyasiyanın kompensasiya edilməsidir. Yəni dövlət pensiyaçıların inflyasiya nəticəsində artıq ödənişlərini növbəti ildə kompensasiya edir. İşbazlar isə bu artımın ötən ilin inflyasiyasına xərclənən vəsaitin geri qaytarılması kimi deyil, artım kimi qiymətləndirərək, bahalaşma üçün fürsət sayırlar. Artıq bəzi supermarketlər qiymət artımına pensiyalar hesablara oturan anda start veriblər. Bütün məhsullarda bahalaşma özünü göstərir. Hətta "İstisu" (1 litrlik) 1,3 manatdan 1,4 manata qalxıb. O cümlədən bəzi ağartı məhsullarında, çay növlərində də artımlar var./Bakupost.az
2026-02-15 14:48:00
Rusiya Müdafiə Nazirliyi qadınları müqaviləli xidmətə daha fəal şəkildə cəlb etmək planına başlayıb. Səbəb arxa cəbhənin dərinliklərində strateji obyektlərin qorunması zərurətidir.
2026-02-15 14:32:00
Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən Bakı və Naxçıvan şəhərlərində doktorantura, dissertantura və adyunkturada təhsil alan və ya təhsilini bitirmiş iddiaçıların xarici dillər üzrə fəlsəfə doktoru imtahanı keçirilib.
2026-02-15 13:44:00
"Bu sənətə illərimi qoymuşam. Bu işin zəhmətini çəkmişəm. Ağlaya-ağlaya, əllərimi dağıda-dağıda, zülm çəkə-çəkə çalışmışam. Birinci sevgi olub. Sonra bu sevgidən məşhurluq yaranıb. Bu, məsuliyyətə səbəb olub. Bu da qazancımın yaranmasına gətirib çıxarıb".
2026-02-15 12:55:00
Həcc ziyarətinə getmək üçün sənəd qəbulunun müddəti uzadılıb.
2026-02-15 12:35:00
Fevralın 16-da gözlənilən hava şəraiti açıqlanıb.
2026-02-15 12:19:00
Günəşdəki tac dəliyinin təsiri səbəbindən Yer kürəsində zəif maqnit qasırğası başlayıb.
2026-02-15 12:05:00
Paytaxtın baş planına uyğun olaraq daha bir ərazidə söküntü nəzərdə tutulub.
2026-02-15 12:00:00
Dünyada hər altı nəfərdən biri sonsuzdur. Bu göstərici dünya əhalisinin 17,6%-ni təşkil edir və kişi amilinin payı təxminən 50%-dir.
2026-02-15 11:41:00
Quba rayonunda bədbəxt hadisə baş verib.
2026-02-15 11:30:00
"İdrak" liseyində baş vermiş insident nəticəsində şagirdi tərəfindən güllələnən riyaziyyat müəllimi Şəhla Kamilovanın vəziyyəti açıqlanıb.
2026-02-15 11:11:00
Prezident İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesablarında Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində iştirakının görüntüləri paylaşılıb.
2026-02-15 11:04:00
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiçə təbrik məktubu ünvanlayıb.
2026-02-15 10:59:00
Fevralın 15-i saat 10:00-a əsasən gecə saatlarında ölkə ərazisinin bəzi yerlərində yağıntılı hava şəraiti müşahidə olunub.
2026-02-15 10:32:00
2019-cu ilin noyabrından etibarən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi tərəfindən 836 uşaq övladlığa verilib.